SEKTÖRÜN KALBİNDENYAZILAR

Sosyal Medya
Büyük Veri ve Sosyal Medya Pazarlamasına Etkisi
7 Dk DEVAMINI OKU
Büyük Veri ve Sosyal Medya Pazarlamasına Etkisi Mediakix tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2016’da sosyal medyada geçirdiğimiz günlük ortalama süre 116 dakikaydı. 2017’de 135 dakikaya çıkan bu sürenin 2018 sonuna kadar ise 160 dakikaya kadar artması bekleniyor. Peki günde ortalama 2 saat sosyal medya kullanımı tüm hayatımızda ne kadar yer kaplıyor ve alım kararlarımızı, günlük tüketim alışkanlıklarımızı ne kadar etkiliyor?
Alican Bekaroğlu 14 Aralık 2018
Markalar Hangi Sosyal Medya Mecralarını Kullanıyor
4 Dk DEVAMINI OKU
Markalar Hangi Sosyal Medya Mecralarını Kullanıyor Hangi mecra, markalar için hangi ihtiyaçları karşılıyor?
Furkan Reis 13 Eylül 2018
Sosyal Medyanın E-Ticaret Üzerindeki Etkisi
3 Dk DEVAMINI OKU
Sosyal Medyanın E-Ticaret Üzerindeki Etkisi İnternet bir süredir günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Durum böyleyken karar verme mekanizmalarımız üzerinde internetin etkisi yadsınamaz.
Furkan Reis 06 Temmuz 2018
Sosyal Medya Yönetimi ile Sınırları Aşmak
7 Dk DEVAMINI OKU
Sosyal Medya Yönetimi ile Sınırları Aşmak Cross border e-ticaret, şirketlere, fiziki bir mağaza açmaksızın yurt dışına açılma fırsatı veriyor.
Furkan Reis 18 Haziran 2018
Sosyal Medyada Krizi Yönetebilmek
3 Dk DEVAMINI OKU
Sosyal Medyada Krizi Yönetebilmek Sosyal medya kriz yönetimi için hem en iyi hem de en kötü mecra olabilir. Kriz yönetiminde önemli unsurların başında zamanlama gelmektedir dersem yanlış olmaz.
Furkan Reis 19 Ocak 2018
Pazarlama mı yoksa İletişim mi? Hangisi Sosyal Medyanın Kimliği?
3 Dk DEVAMINI OKU
Pazarlama mı yoksa İletişim mi? Hangisi Sosyal Medyanın Kimliği? Sosyal medya mecralarını kullanan markaların kafası bir konuda karışık. Sosyal medya üzerinden yaptığımız şey pazarlama mı yoksa iletişim mi?
Furkan Reis 27 Ekim 2017
Dijital İletişime Marka Çalışanlarının Katkısı
3 Dk DEVAMINI OKU
Dijital İletişime Marka Çalışanlarının Katkısı Sosyal medya üzerinde iletişim stratejisini oluşturan ya da mevcut iletişim stratejisini dijitale uyarlayan markaların sosyal medyadaki beklentileri doğal olarak dijitale özgü faydalar oluyor.
Furkan Reis 15 Eylül 2017
Türkiye’nin Dijital Karnesi
3 Dk DEVAMINI OKU
Türkiye’nin Dijital Karnesi Türkiye dijital dünyayı özellikle sosyal mecralar üzerinden derinden deneyimliyor.
Furkan Reis 05 Eylül 2017
Rakamlarla Facebook
2 Dk DEVAMINI OKU
Rakamlarla Facebook “Facebook geçen ay 2.000.000.000. kullanıcısını kutladı.” Sıfırları saymak zor oluyor değil mi? Milyar diyelim daha kolay olsun.
Furkan Reis 24 Ağustos 2017
Sektöre Göre Sosyal Medya Dili Nasıl Olmalı?
3 Dk DEVAMINI OKU
Sektöre Göre Sosyal Medya Dili Nasıl Olmalı? Sosyal medyanın dinamik ve yenilikçi bir mecra olduğu kesin. Gençlerin daha yoğunlukla kullandığını da biliyoruz.
Furkan Reis 16 Ağustos 2017
Markalar için Sosyal Medyayı Etkin Kullanma Rehberi
6 Dk DEVAMINI OKU
Markalar için Sosyal Medyayı Etkin Kullanma Rehberi Dijital platformlar popülerlik çizgisini yükselterek kullanıcıların hayatında önemli yer tutmaya devam ediyor.
Furkan Reis 20 Temmuz 2017
Türkiye Dijital Dönüşümünü Nasıl Sürdürüyor?
2 Dk DEVAMINI OKU
Türkiye Dijital Dönüşümünü Nasıl Sürdürüyor? İnternetin masa üzerindeki etkisini tamamlayıp cebimize girmesi ile “Globalleşme” kavramının her bir anlam ve etkisinin, gündelik hayatımızın dakika dakika içine nüfus ettiği bir dönemi yaşıyoruz.
Furkan Reis 08 Temmuz 2017
Dijital Kampanya Bütçenizi Doğru Yönetmenin Yolları
3 Dk DEVAMINI OKU
Dijital Kampanya Bütçenizi Doğru Yönetmenin Yolları Dijitalde var olmayan markaların başarı elde etmeleri günümüzde pek olası değil. Dijitalin geleneksele üstün geldiği yönler arasında düşük maliyet hep başı çekmektedir.
Furkan Reis 20 Nisan 2017
Neden Influencer Marketing?
3 Dk DEVAMINI OKU
Neden Influencer Marketing? Sosyal medya beraberinde kendi “celebrity”lerini de doğurdu. Kitleleri peşinden sürükleme gücüne sahip olan ve insanların satın alma kararlarına etki eden bu isimler, geride bıraktığımız birkaç yıldır markaların ve ajansların yakın takibinde oldu.
Furkan Reis 12 Nisan 2017
MERHABA DE!