Türkiye Dijital Dönüşümünü Nasıl Sürdürüyor?

2 Dk Okuma Süresi
Türkiye Dijital Dönüşümünü Nasıl Sürdürüyor?
Furkan Reis  08 Temmuz 2017

İnternetin masa üzerindeki etkisini tamamlayıp cebimize girmesi ile “Globalleşme” kavramının her bir anlam ve etkisinin, gündelik hayatımızın dakika dakika içine nüfus ettiği bir dönemi yaşıyoruz. Teknoloji noktasındaki hızlı gelişim, yaşamın her anında yeni bir fayda olarak kendisini gösteriyor.

“Türkiye’nin de Dünyadaki tüm bu dijital ve teknolojik gelişmeleri açık ara takip ettiğini söylemek hiç doğru olmayacaktır.”

Dünyada dijital mecra ve platformların sesini henüz yeni duyurmaya başladığı dönemlerde, Türkiye’nin dijital ile tanışmasına tanıklık eden ve bu tanışmanın soğuk bir merhabalaşmadan, ayrılmaz iki arkadaş samimiyetine dönüşmesinin her adımına bir şekilde şahitlik etmiş genç bir girişimci olarak bu çıkarımda bulunabiliyorum.

Halihazırda kurucu ortağı olduğum ajansımızda pek çok seçkin markaya, dijitalin her adımı ile ilgili hizmet vermekteyiz. Dijital dönüşümleri için stratejiler oluşturduğumuz markalarımız ile yaptığımız çalışmalarda “Türkiye’nin Dijital Dönüşüme Çok Hevesli ve Hazır” olduğunu görüyoruz.

Elimizdeki genç potansiyelin enerjisini, Türkiye’de yapılan Start-Up’ların sayısından anlayabiliyoruz. Ayrıca hatırı sayılır Dünya Markalarının ülkemize yaptığı yatırım ve girişimler hiç de azımsanacak sayıda değil.

İşte; bu yatırımlar, gelişimi anında özümseyen genç potansiyel ve teknolojik gelişmeleri kurumsal yapısına entegre eden yerel markalar bize gösteriyor ki; “Türkiye Dijital geliş ve dönüşümü noktasında ciddi ivme yakalamış, belki de ileride bu dönüşümü kendisi şekillendirecek bir ülke.”

Öyle bir değişim noktasındayız ki; potansiyelin farkında olarak doğru yönlendirebilmek, dijital dönüşümün ta kendisi olacak…

MERHABA DE!